بازیابی پیشرفته  شامل بخش های ذیل می گردد:
الف)بازیابی اطلاعات انواع RAID
ب)بازیابی اطلاعات انواع سرور

الف)بازیابی اطلاعات Raid
خدمات شرکت آوین با داشتن تجربیات چندین ساله در امر بازیابی اطلاعات راه حل های مختلفی را جهت بازیابی اطلاعات از روی سیستم هایی که بصورت Raid پیکربندی شده اند را اریه می دهد.بازیابی اطلاعات از روی هاردی که بعنوان یک قطعه آسیب دیده در یک پیکر بندی Raid قرار گرفته است بسیار دشوار می باشد.
خدمات شرکت آوین شناخت کافی در مورد انواع Raid داشته و بهترین پیشنهادات را جهت بازیابی اطلاعات از انواع Raid را در اختیار کاربران قرار میدهد.
قبل از عملیات نهایی بازیابی لیستی از دیتای قابل بازیابی در اختیار مشتریان قرار میگیرد تا مشتریان اجازه بازیابی اطلاعات را به مرکز بدهند.
توانایی ها در امر بازیابی اطلاعات Raid
خدمات شرکت آوین با اتکا به دانش فنی و در اختیار داشتن ابزار تخصصی امکان بازیابی اطلاعات را در موارد زیر دارا می باشد:
- از هر نوع Raidبا هر نوع کنترلری
- هر نوع هارد درایو و هر مدلی
- هر نوع دلیل از دست رفتن اطلاعات(از موارد ساده گرفته تا موارد کاملاپیچیده که در شرایط خاص اتفاق می افتند مانند:ویروسها،نوسانات برق،کرشکردن هارد و......)
انواع مختلف Raid قابل بازیابی
0-Raid
Raid1-
Raid5-
Raid0+1-
و...
انواع مختلف هاردهای قابل بازیابی
- IDE/ATA/PATA/EIDE
-ULTRA/ATA100
- SAS
- SCSI
- USB
- Fire wire
- estate
- SATA
این موارد را به یاد داشته باشید
- به هیچ وجه در صورتی که هارد سیستم شما آسیب دیده آنرا با هاردی که قبلا در سیستم Raidاستفاده شده است جایگزین نکنید مگر اینکه قبلا آن هارد را zero fill کرده باشید.
- اگر درایو شما صدای نامتعارف تولید کرد فورا" سیستم خود را خاموش کرده و با متخصصان مشاوره کرده.
- حتما از اطلاعات خود Backup بگیرید.
- با توجه به قرار گیری هارد درایو خود در Raid Array آنها را علامت گذاری کنید.
- به هیچ وجه بر روی هارد درایوهای ایراد داردر محیط Raidبرنامه های عیب یابی را اجرا نکنید.
- بر روی درایوهایی که ایراد دارد برنامه Defragment را اجرا نکنید.
- در مواردی که بدلیل نوسانات برق،درایوها واطلاعات شما غیر قابل دسترس شد به هیچ وجه جهت رفع مشکل از برنامه های عیب یابی استفاده نکنید و حتما" با متخصص مشورت کنید.
- در مواردی که با مشکل از دست دادن اطلاعات در Raid ها مواجه می شوید مهمترین گزینه پیدا کردن مرکزی است که اطلاعات کافی در مورد Raid و انواع آن داشته باشد تا بتواند به شما کمک کند از این رو اگر با این مشکل مواجه شدید پیشنهاد میکنیم حتما با کارشناسان ما مشاوره کنید.

ب)بازیابی اطلاعات سرور
امروزه از دست رفتن اطلاعات در شرکت های کوچک و بزرگ می تواند میلیون ها تومان خسارت در برداشته باشد،از این رو شرکت ها برای انجام کارهای خود و نگهداری اطلاعات،از سرورها استفاده میکنند،اما با این حال امکان از دست رفتن اطلاعات از روی سرورها امری اجتناب ناپذیر بوده که ممکن است شرکت ها با آن روبرو شوند.از اینرو خدمات شرکت آوین سرویسی را فراهم آورده است تا در صورت بروز چنین مشکلاتی به کمک شماکاربران گرامی بشتابد.
توانایی ها در امر بازیابی اطلاعات سرور
با توجه به امکانات فراهم شده در خدمات شرکت آوین راه حل های مختلفی جهت بازگرداندن اطلاعات از روی:
- file server
- Application server
- web server
- RAID
- Network Attached Storage
مهیا می باشد.
راه حل های بازیابی اطلاعات سرور
خدمات شرکت آوین راه حل های مختلفی جهت بازیابی اطلاعات از روی سرور ها در اختیار کاربران گرامی قرار میدهد که این راه حل ها برای هر نوع سروری با هر نوع پیکر بندی وهر گونه شرایطی مهیاست که از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
- تمامی پیکر بندی های Raid
- هر نوع سیستم عامل سرور((windows , Linux , Unix,…..
- هر نوع دلیل از دست رفتن اطلاعات (از موارد ساده گرفته تا موارد پیچیده که در شرایط خاص اتفاق می افتند مانند:ویروسها،نوسانات برق،آسیب های منطقی یا فیزیکی و.....)
متخصصان خدمات شرکت آوین آماده ارایه راه حل در مواردی است که شما کاربر گرامی به مشکل از دست دادن اطلاعات در سرورها بر خورده اید.

بازیابی کاربری
الف) بازیابی اطلاعات سیستم عامل
ب)بازیابی انواع ایمیل

بازیابی اطلاعات سیستم عامل
خدمات شرکت آوین با داشتن ابزار مدرن و به کار گیری پروسه تخصصی توانایی بازگرداندن انواع (فایل های غیر قابل برگشت)را بر روی انواع مختلف سیستم عامل دارا می باشد.
با توجه به امکاناتی که خدمات شرکت آوین برای مشتریان مهیا ساخته است شما کاربر گرامی می توانید اطلاعات دقیقی از دیتای قابل برگشت خود کسب کنید سپس به شرکت اجازه بازیابی اطلاعات خود را بدهید.
توانایی ها در امر بازیابی اطلاعات سیستم عامل
سرویس های ارایه شده توسط خدمات شرکت آوین قابلیت برگرداندن اطلاعات از انواع مختلف سیستم عامل با شرایط زیر را دارا می باشد:
-  تمامی سیستم عامل سرور((windows , Linux , Mac,Sun...
- هر ویرایشی از سیستم عامل
- هر نوع درایوی(قدیمی و جدید)
- تمامی حالتهای از دست رفتن اطلاعات (از موارد ساده گرفته تا مواد کاملا پیچیدهکه در شرایط خاص اتفاق می افتند مانند: :ویروسها،بلایای طبیعی،پاک شدن اتفاقی،کرش کردن سیستم ،خرابی اطلاعات،خرابی سخت افزاری هارد و غیره)
سیستم عامل های قابل پشتیبانی
- Microsoft windows3.x
Microsoft windows9.x-
Microsoft windows XP-
Microsoft windows vista-
Microsoft windows Seven-
Linux-
Unix-
Apple mac-
Novel-
و.....
اگر سیستم عامل مورد استفاده شما در لیست بالا موجود نمی باشد لطفا با خدمات شرکت آوین تماس بگیرید تا راه حل های موجود جهت بازیابی اطلاعات را بررسی کرده و نتیجه را به شما اعلام کنند.

ب) بازیابی اطلاعات ایمیل
امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دیگرنیازبه 1 یا 2 ماه وقت صرف کردن جهت دریافت نامه دوست خود ازآن طرف آب ها ندارید. بلکه امروزه با داشتن یک صندوق پستی الکترونیکی می توانید درکمترازچند دقیقه نامه های خود را برای دوستانتان ارسال ویا دریافت کنید.
درحال حاضربرای اینکه بتوانید مدیریتی صحیح برروی ایمیل های خود داشته باشید، نرم افزارهای کاربردی متعددی ازسوی کمپانی های بزرگ ارائه شده است تا کاربا ایمیل ها برایتان سهل وآسان ترشود، یکی ازمعروفترین آنها نرم افزارoutlook  ارائه شده توسط کمپانی مایکروسافت می باشد.
خدمات شرکت آوین با توجه به اهمیت ایمیل ها دردنیای امروزی سرویس هایی را ارائه می دهد تا درصورت ازدست رفتن اطلاعات ایمیل های شما، امکان بازیابی آن وجودداشته باشد.


توانائی ها درامربازیابی اطلاعات ایمیل
•    بازیابی وترمیم ایمیل های مربوط به برنامه Microsoft outlook express درمواردی که فایل ها پاک شده اند ویا اینکه آسیب دیده اند.
•    بازیابی وترمیم ایمیل های مربوط به برنامه Microsoft outlook office وبازگرداندن ویا ترمیم فایل های  (pst&ost)
اگرشما کاربرگرامی مطمئن نیستید که کدام یک ازراه حل های ما، می توانید مشکل شما را حل کند می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

بازیابی فایل
الف)بازیابی فایل
ب)بازیابی انواع هارد دیسک
ج)بازیابی انواع عکس دیجیتالی
د)باز یابی اطلاعات نوار مغناطیسی

الف)بازیابی فایل
کاربران گرامی می توانند با استفاده ازسرویس های بازیابی اطلاعات این مرکز انواع مختلف فایل ها را ازهرگونه ذخیره ساز، بازیابی کنند.
بازیابی طلایی ژرف قبل ازانجام هرگونه بازیابی اطلاعات، پس ازبررسی قطعه ارسالی شما، لیستی ازفایل های قابل بازیابی را بوسیله گزارشی اعلام کرده تا کاربران گرامی بتوانند به راحتی وبا توجه به اطلاعات دریافتی ازطرف شرکت، نظرخود را جهت بازیافتی فایل هایشان به شرکت اعلام کنند.
توانایی ها درامربازیابی فایل
سرویس های ارائه شده توسط بازیابی طلایی ژرف، راه حل های مختلفی را جهت بازیابی انواع فایل ها دراختیارمشتریان قرارمی دهد، شما کاربرگرامی می توانید با اتکا به این سرویس ها فایل های خود از:
هرنوع سیستم عامل Windows,Linux,Mac,…))
هرنوع کامپیوتر (Desktop ,Laptop,Server)
هرنسل ازدرایوها ( ازمدل های قدیمی گرفته تا جدیدترین مدل ها)
تمامی وضعیت هایی که باعث ازدست رفتن اطلاعات شده ( ازساده ترین دلایل گرفته تا دشوارترین آنها، ازایرادهای فیزیکی قطعه تا حملات ویروس ها ویا پاک شدن اتفاقی فایلها) بازیابی نمایند.
انواع فایل های قابل بازیابی
چه اطلاعات ازدست رفته، فایل های اسناد ومدارک document)) چه فایل های پرزنت باشد چه فایل های database))باشد یا فایل های گرافیکی ویا عکس یا فایل های صوتی ویا هرنوع فایل های دیگری بازیابی طلایی ژرف توانایی بازگرداندن آنها را دارد.
به یاد داشته باشید که اطلاعات دررابطه با محل دقیق قرارگیری فایل ها، امکان بازیابی را بالا ترخواهد برد.

ب) بازیابی انواع هارد دیسک
خدمات شرکت آوین،سرویس ها و راه حل های مختلفی را برای بازیابی اطلاعات انواع مختلفهارد دیسک از هر گونه رابطی(IDE , EIDE , Serial ATA(SATA) ,SCSI , SAS)و ترکیبی از هر نوع درایوRaid وغیره و تمامی شرکت های سازنده :Maxtor , Seagate , Western Digital,Fujitsu , IBM ,Samsung را دارا می باشد.
هزاران کاربر حرفه ای و معمولی به سرویس های ارایه شده از طرف خدمات شرکت آوین حتی در مواردی که به نظر می رسیده است که امکان بازیابی اطلاعات وجود نداشته اطمینان داشته و از آن بهره جسته اند.بازیابی اطلاعات حتی در مواقعی که هارد کرش کرده یا آسیب جدی دیده است، توسط فن آوری های موجود در خدمات شرکت آوین امکان پذیر می باشد.
چرا اطلاعات موجود برروی هارد دیسک از دست می رود؟
متخصصان خدمات شرکت آوین دلایل از دست رفتن اطلاعات هارد دیسک را در دو مقوله زیر دسته بندی میکنند:
ایراد منطقی(Logical failure) :
در این حالت هارد دیسک سالم است اما بعضی از فایلها یا فولدرها بدلیل منطقی مثل پاک شدن اتفاقی پارتیشن ها،فرمت کردن اتفاقی و یا حمله ویروسها،از دست رفته،یا آسیب میبینند.
ایراد فیزیکیMechanical failure)):
در این حالت هارددیسک بطور فیزیکی کار نمیکند که عمدتا دلیل آن کرش کردن هدها و یا ایراد های مربوط به موتورهارد می باشد.
چه مواردی باعث میشود که یک هارد بطور فیزیکی آسیب ببیند؟
موارد بی شماری باعث می شوند که یک هارد دیسک از لحاظ فیزیکی آسیب جدی ببیند،اما اصلی ترین آنها که بر اساس تجربه متخصصان خدمات شرکت آوینبدست آمده است عبارتند از:
- نوسانات برق
- جایگزین شدن اطلاعات جدید برروی اطلاعات قبلی
- ایرادهای فیزیکی هارد دیسک
- بلایای طبیعی(آتش سوزی،سیل،زلزله و...)
- ویروس ها
چگونه سرویس های خدمات شرکت آوین کمک میکند تا اطلاعات از دست رفته هارد دیسک شما بازگردانده شود؟
مراحل بازیابی اطلاعات فقط منحصر به تعویض یا جایگزینی قطعاتی مثل بردالکترونیکی نمی باشد،خدمات شرکت آوین سرویس های بازیابی خود را با استفاده از ابزار مدرن و پروسه تخصصی بازیابی اطلاعات که مبتنی بر تحقیقات گسترده واحدR&D و چندین سال تجربه متخصصان این مرکز در امر بازیابی اطلاعات از انواع هارد دیسک می باشد در اختیار کاربران قرار میدهد.
به عنوان مثال به چند نمونه از تکنیک های به کار رفته اشاره میگردد:
-در مواردی که هارد دیسک شما بطور مکانیکی ایراد داشته باشد،عملیات بازیابی اطلاعات در یک محیط عاری از هرگونه گرد وغبار بنام clean Room انجام میگیرد تا هیچگونه آسیبی به صفحاتی که نگهدارنده اطلاعات هستند،وارد نشود.
- توسط تکنیک های خاص از اطلاعات هارد fail شما کپی تهیه میشود.
- ابزار سخت افزاری بکار گرفته شده درخدمات شرکت آوین،دیتای موجود بروی Bad sector ها را نیز بازیابی می کنند.
نکته:به یاد داشته باشیم که هرگونهدست کاری هارد دیسک توسط کاربران یا هر شخصی که در زمینه هارد دیسک و بازیابی اطلاعات تجربه کافی نداشته باشند،باعث صدمات جبران ناپذیری میگردد که پروسه بازیابی را پیچیده ویا حتی غیر ممکن خواهد کرد.
 ج)بازیابی عکس دیجیتالی
هزاران عکاس حرفه ای و کاربرانی که از دوربین های دیجیتالی استفاده می کنند به سرویس های ارایه شده جهت بازیابی عکس های دیجیتالی از روی کارت های حافظه،توسط خدمات شرکت آوین اطمینان داشته و از مشاوره تخصصی این شرکت در این زمینه استفاده می کنند.با استفاده از سرویس های خدمات شرکت آوین شما می توانید در هر زمانی عکس های دیجیتالی از دست رفته خود را بازیابی کنید.چه این عکس ها بطور اتفاقی از روی دوربین شما پاک شده باشند و یا اینکه دوربین شما Crash کرده باشد و یا اینکه کارت حافظه شما فرمت شده باشد یا آسیب دیده باشد.
این مرکز در ابتدا پس از بررسی قطعه شما گزارشی از عکس های دیجیتالی قابل بازگرداندن به شما میدهد تا کاربران به راحتی بتوانند تصمیم بگیرند و پس از آن اطلاعات درخواستی بازگردانده می شود.سرویس های ارایه شده توسط این مرکز راه حل های مختلفی راجهت بازگرداندن تصاویر دیجیتالی شما از انواع مدیا های ذخیره سازی ((Hard, flash, cardو... به ارمغان آورده است.
علل عمومی از دست رفتن عکس های دیجیتالی
- فرمت شدن:(Reformatting)فرمت کردن ناخواسته یک flash card ویا یک ذخیره سازی از این قبل روی آن تصاویر زیادی وجود داشته است باعث از دست رفتن اطلاعات می شود.
- نوشتن دوباره:(Overwriting)ذخیره کردن تصاویر دیجیتالی جدید گرفته شده توسط دوربین برروی عکس های قبلی باعث از دست رفتن عکس های قبلی می شود.
- آسیب فیزیکی:شکاف برداشتن خم شدن یا شکستن flashها باعث می شود که تصاویر دیجیتالی ذخیره شده بروی آنها غیر قابل خواندن شوند.
- آب خوردگی(Water Damage):آب خوردگی باعث آسیب دیدن قطعه ذخیره ساز شده و هر چه وسعت آن بیشتر باشد امکان بازیابی تصاویر کاهش می یابد.
بازیابی عکس های دیجیتالی
با توجه به امکانات و تخصص موجود در خدمات شرکت آوین امکان بازیابی تصاویر دیجیتالی در شرایط زیر امکان پذیر است:
- بازیابی تصاویر از روی فلش ها ودوربین های آسیب دیده همچنین بازیابی تصاویر از روی هارد های آسیب دیده در میحط عاری از هرگونه گرد و غبار(clean Room)
- بازیابی تصاویر دیجیتالی از روی مدیاهایی همچون (flash card, hard)که به واسطه اشتباه کاربر بطور سهوی پاک شده ویا فرمت گردیده اند

د) بازیابی اطلاعات نوار مغناطیسی

بازیابی اطلاعات از روی نوارهای مغناطیسی در مواردی که اطلاعات بدلیل مختلف چون:ایرادهای نرم افزاری یا ایراد درBackup گیری و یا دوباره نوشته شدن بر روی اطلاعات قبلی و یا حتی ایرادهای فیزیکی نوارها،از دست رفته باشد قابل بازیابی می باشد
خدمات شرکت آوین ،قبل ازعملیات بازیابی توسط لیستی ،دیتای قابل بازیابی را به مشتریان اطلاع داده و از آنها جهت ادامه عملیات اجازه خواهد خواست .
دلایلی که باعث می شود اطلاعات نوار مغناطیسی از بین برود
- ایرادهای کاربردی: استفاده نادرست و یا درست جابجا نکردن نوار مغناطیسی،اتفاقی نوشتن اطلاعات بر روی اطلاعات قبلی و یا اشتباه فرمت کردن
- آسیب های فیزیکی:شکستن نوار،کیف شدن و آسیب هایی مثل سوختن،خیس شدن و...
- به روزرسانی نرم افزارها :به روز رسانی نرم افزارها ممکن است باعث شود که دیگر اطلاعات بر روی نوار مغناطیسی قابل خواندن نباشد.
متخصصان خدمات شرکت آوین  آماده ارایه راه حل در مواردی است که شما کاربر گرامی به مشکل از دست دادن اطلاعات بر روی نوار مغناطیسی برخورده ایدبازیابی اطلاعات در محل
خدمات شرکت آوین برای اولین بار در ایران اقدام به راه اندازی سرویس "بازیابی اطلاعات در محل"نموده است.از این پس شما کاربر گرامی این امکان را خواهید داشت که بدون مراجعه حضوری از سرویس های بازیابی اطلاعات این مرکز در منزل و یا محل کار خود بهره مند گردید.
توانایی ها در امر بازیابی اطلاعات در محل
سرویس های ارایه شده توسط خدمات شرکت آوین راه حل های مختلفی را جهت بازیابی اطلاعات در اختیار مشتریان قرار میدهد.شما کاربر گرامی می توانید با اتکا به این سرویس ها اطلاعات خود از:
- هر نوع سیستم عامل (Windows, Linux, mac, … )  
- هر نوع کامپیوتری(Desktop, laptop, server)
- هر نسل از درایوها(از مدل های قدیمی گرفته تا جدید ترین مدلها)
- تمامی وضعیتهایی که باعث از دست رفتن اطلاعات شده (
از ساده ترین دلایل گرفته تا دشوارترین آنها،از ایراد های فیزیکی قطعه تا حملات ویروس ها ویا پاک شدن اتفاقی فایل ها)بازیابی نمایید.

Top