امروزه قطعات بسیاری هستند که توانایی ذخیره اطلاعات را دارا می باشند،از جمله آنها می توان به قطعاتی اشاره کرد که اصطلاحا به آنها Device mobile (قطعات قابل حمل) اطلاق می شود.از جمله سرویس هایی که توسط شرکت داده نگاری آوین به کاربران گرامی ارایه می شود،برای بازیابی اطلاعات این گونه از ذخیره سازها می باشد.

با توجه به امکاناتی که از طرف شرکت داده نگاری آوین برای مشتریان در نظر گرفته شده است، شما کاربر گرامی میتوانید قبل از انجام عملیات بازیابی لیست دقیقی از دیتای قابل برگشت خود دریافت کنید سپس به مرکز اجازه بازیابی اطلاعات خود را بدهید.

توانایی ها در امر بازیابی اطلاعات از روی ذخیره سازهای قابل حمل

شرکت داده نگاری آوین سرویس های گوناگونی را جهت بازیابی اطلاعات از روی قطعاتی چون:

- compact flash

- memory stick

- SD media

- pocket pc win pc

- smart media

- USB flash   

- XD media

- Digital camera

- SIM card

چرا اطلاعات بر روی قطعات قابل حمل از بین می رود؟

به دو دلیل عمده این اتفاق می افتد:

- ایراد منطقی(Logical failure):در این حالت قطعات ما بدون هیچ مشکلی کار می کنند اما به دلایل منطقی دسترسی به پاره ای یا کل اطلاعات مقدور نمی باشد که دلیل آن میتواند پاک شدن اتفاقی،فرمت شدن،از دست رفتن پارتیشن و... باشد.

- ایراد فیزیکی (Physical failure): در این حالت قطعه ما به دلیل آسیب فیزیکی کار نمی کند و عملا کار ذخیره سازی اطلاعات بدلیل مختلف مثل شکستگی و یا سوختگی و موارد دیگر اتفاق نمی افتد.

دلایل آسیب دیدگی قطعات قابل حمل (Mobile Device )

- کرش کردن سیستم

- ویروس ها

- نوسانات برق

- بلایای طبیعی(سیل،زلزله و.....)

- ضربه

- ایراد فیزیکی قطعه

راه حل های موجود جهت بازیابی اطلاعات

-بازیابی اطلاعات از روی قطعات موبایل نیاز به ابزار مدرن و تخصص افراد دارد تا بتوان بالاترین امکان بازیابی را بوجود آورد.اما بطور کلی بازیابی اطلاعات از اینگونه قطعات در سه حالت انجام می شود:

- در حالتی که قطعه ایراد فیزیکی داشته باشد:بازیابی اطلاعات از روی تلفن های همراه،کامپیوتر های جیبی وUSB flash ها در صورتی که آسیب فیزیکی دیده باشند در فضایی عاری از گرد و غبار انجام میگیرد.

- در حالتی که قطعه از لحاظ فیزیکی سالم باشد:در این حالت اطلاعات توسط پروسه بازیابی اطلاعات برگردانده می شود.

- اگر قطعه آسیب الکتریکی دیده باشد:یکی از معمولترین علت های از دست رفتن اطلاعات نوسانات برق می باشد که منجر به آسیب الکتریکی قطعه می شود، در چنین شرایطی با استفاده از سرویس های موجود در شرکت داده نگاری آوین قطعه آسیب دیده ترمیم یا تعویض شده تا بتوان اطلاعات آن را بازیابی کرد.

Top