شرکت داده نگاری آوین ،سرویس ها و راه حل های مختلفی را برای بازیابی اطلاعات انواع مختلف هارد دیسک از هر گونه رابطی (IDE , Serial ATA(SATA) ,SCSI , SAS)و هر شرکت های سازنده ای شامل   Maxtor , Seagate , Western Digital, Fujitsu , IBM ,Samsung و ... را دارا می باشد.

هزاران کاربر حرفه ای و معمولی به سرویس های ارایه شده از طرف شرکت داده نگاری آوین حتی در مواردی که به نظر می رسیده است که امکان بازیابی اطلاعات وجود نداشته، اطمینان داشته و از آن بهره جسته اند.بازیابی اطلاعات حتی در مواقعی که هارد کرش کرده یا آسیب جدی دیده است، توسط فن آوری های موجود در شرکت داده نگاری آوین امکان پذیر می باشد.

چرا اطلاعات موجود بر روی هارد دیسک از دست می رود؟

متخصصان شرکت داده نگاری آوین دلایل از دست رفتن اطلاعات هارد دیسک را در دو مقوله زیر دسته بندی میکنند:

ایراد منطقی(Logical failure) :

در این حالت هارد دیسک سالم است اما بعضی از فایلها یا فولدرها بدلیل منطقی مثل پاک شدن اتفاقی پارتیشن ها،فرمت کردن اتفاقی و یا حمله ویروسها،از دست رفته،یا آسیب میبینند.

ایراد فیزیکی(Mechanical failure):

در این حالت هارد دیسک بطور فیزیکی کار نمیکند که عمدتا دلیل آن کرش کردن هدها و یا ایراد های مربوط به موتورهارد می باشد.

چه مواردی باعث میشود که یک هارد بطور فیزیکی آسیب ببیند؟

موارد بی شماری باعث می شوند که یک هارد دیسک از لحاظ فیزیکی آسیب جدی ببیند،اما اصلی ترین آنها که بر اساس تجربه متخصصان شرکت داده نگاری آوین بدست آمده است عبارتند از:

- نوسانات برق

- جایگزین شدن اطلاعات جدید برروی اطلاعات قبلی

- ایرادهای فیزیکی هارد دیسک

- بلایای طبیعی(آتش سوزی،سیل،زلزله و...)

- ویروس ها

چگونه سرویس های شرکت داده نگاری آوین کمک میکند تا اطلاعات از دست رفته هارد دیسک شما بازگردانده شود؟

مراحل بازیابی اطلاعات فقط منحصر به تعویض یا جایگزینی قطعاتی مثل برد الکترونیکی نمی باشد، شرکت داده نگاری آوین سرویس های بازیابی خود را با استفاده از ابزار مدرن و پروسه تخصصی بازیابی اطلاعات که مبتنی بر تحقیقات گسترده واحدR&D  و چندین سال تجربه متخصصان این مرکز در امر بازیابی اطلاعات از انواع هارد دیسک می باشد در اختیار کاربران قرار میدهد.

به عنوان مثال به چند نمونه از تکنیک های به کار رفته اشاره میگردد:

- در مواردی که هارد دیسک شما بطور مکانیکی ایراد داشته باشد،عملیات بازیابی اطلاعات در یک محیط عاری از هرگونه گرد وغبار بنام clean Room انجام میگیرد تا هیچگونه آسیبی به صفحاتی که نگهدارنده اطلاعات هستند،وارد نشود.

- توسط تکنیک های خاص از اطلاعات هارد معیوب شما کپی تهیه میشود.

- ابزار سخت افزاری بکار گرفته شده در شرکت داده نگاری آوین ،دیتای موجود بروی برخی از Bad sector ها را نیز بازیابی می کنند.

- در مواردی که نیاز به تعویض برد وجود دارد پیدا کردن بردی که با هارد مورد نظر همخوانی داشته باشد توسط این مرکز انجام خواهد گرفت .

نکته : در هارد دیسکهای قدیمی اگر برد شان به اصطلاح میسوخت با تعویض برد با برد مشابه مشکل حل میشد و لیکن در حال حاضر در عمده هارد دیسکها قسمتی از firmware آنها روی برد است و هنگام تعویض بردها باید این المانها هم جابجا شود و به برد سالم انتقال یابند

نکته:به یاد داشته باشیم که هرگونه دست کاری هارد دیسک توسط کاربران یا هر شخصی که در زمینه هارد دیسک و بازیابی اطلاعات تجربه کافی نداشته باشند،باعث صدمات جبران ناپذیری میگردد که پروسه بازیابی را پیچیده ویا حتی غیر ممکن خواهد کرد.

Top